Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[FOTO] MotoPiknik w Tokarni

niedziela, 13 września 2020 15:59 / Autor: Adrianna Linertowicz
Muzeum Wsi Kieleckiej
Adrianna Linertowicz

Perełki dawnej motoryzacji można było podziwiać w niedzielę (13 września) w Tokarni podczas MotoPikniku. W skansenie zaprezentowało się kilkuset właścicieli zabytkowych motocykli oraz samochodów o przeszło stuletniej historii. Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych poświęcony był pamięci Ryszarda Mikurdy – twórcy zlotu i jego wieloletniego organizatora.

Takie wydarzenie jak MotoPiknik to prawdziwa gratka dla entuzjastów motoryzacji. Wróciły wspomnienia z doby PRL-u, między innymi za sprawą pokazu aut z epoki - była Syrenka, Ikarus, Star w wersji z dźwigiem, Fiat, Polonez, Warszawa, SHL-ki, Żuk, Junaki i WSK-i. Nie zabrakło także innych znanych marek, takich jak chociażby Harley, Mercedes, Saab, czy Ford. Pojawiły się również pojazdy terenowe, a zabytkowe motocykle wzięły udział w konkursach sprawnościowych.

Liczne atrakcje czekały na wszystkich uczestników, nie tylko na fanów aut i motocykli. Organizatorzy zadbali o różnorodne atrakcje dla całych rodzin. Poza wieloma konkursami motoryzacyjnymi, odbyły się także konkursy plenerowe, kiermasz świętokrzyskich smaków, produktów regionalnych oraz rękodzieła ludowego. Nie zabrakło ciasta, pierogów i kapusty z grochem, przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich.

O oprawę muzyczną wydarzenia zatroszczyły się takie grupy, jak Bolechowiczanie, Alberto Amati, Wheel of Steel Band i Old Marinners.

Zdjęcia: Muzeum Wsi Kieleckiej

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO