Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Młodzi radni obradowali pierwszy raz

piątek, 17 lipca 2020 08:56 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. swietokrzyskie.pro
Beata Kwieczko

Rozpoczęła się druga kadencja działalności Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Młodzi radni mają za sobą pierwszą sesję, która odbyła się w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Podczas uroczystej sesji II kadencji Młodzieżowego Sejmiku nowi radni złożyli ślubowanie. Nominacje wręczyła im wicemarszałek Renata Janik, która podkreśliła, że współpraca z młodymi samorządowcami jest nadzieją na rozwój regionu.

– Mam nadzieję, że doświadczenie i zdobyte przyjaźnie, nawiązane serdeczne kontakty i wspólna praca przełożą się później na działalność zawodową, że rozwiną was i wesprą wasz potencjał – powiedziała wicemarszałek.

Pracę radnych pierwszej kadencji podsumowała dyrektor Kancelarii Sejmiku Marta Solińska-Pela. – Młodzież była bardzo kreatywna, zorganizowała kilka konferencji, na które radni zaprosili swoich młodszych kolegów z samorządów studenckich. Młodzi ludzie przygotowali także rekomendacje do strategii województwa. Teraz chcemy zaproponować młodzieży współuczestnictwo w tworzeniu kolejnej edycji programu „Świętokrzyskie dla młodych” – poinformowała Marta Solińska-Pela.

Przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku została Zofia Mogielska, wiceprzewodniczącymi Katarzyna Wojdan oraz Piotr Michalski, a sekretarzem Aleksandra Mróz.

- Mam nadzieję, że pracując razem, wspierając się nawzajem, opierając się na liderskim przywództwie będziemy mogli odbudować wiele wartościowych rzeczy w naszym regionie. To my, młodzi jesteśmy jego fundamentem. Chciałabym, żebyśmy razem budowali nasze województwo – powiedziała przewodnicząca.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego II kadencji liczy 33 radnych, którzy pochodzą z różnych części województwa, m. in. z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Połańca, Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Końskich, Pawłowa, Kunowa, Miedzianej Góry, Kluczewska, Włoszczowy, Bogorii i Radoszyc. Najmłodszy radny ma 15 lat, a najstarsza radna 22 lata i reprezentuje Samorząd Studencki Politechniki Świętokrzyskiej.

Kolejna sesja Młodzieżowego Sejmiku odbędzie się 13 sierpnia.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO