Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Młodzi, przedsiębiorczy i z szansą na sukces

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Młodzi, przedsiębiorczy i z szansą na sukces

Kielce / 05 grudnia 2017 / Tekst

Salon kosmetyczny i hotel dla zwierząt – taki pomysł na biznes okazał się być najlepszym wśród prac zgłoszonych do konkursu „Junior +Przedsiębiorczość=Sukces” organizowanego przez kieleckie Starostwo Powiatowe.

Pod pozornie prostym równaniem kryje się ogromny potencjał biznesowy młodzieży biorącej udział w konkursie. Jej zadaniem było opracowanie jak najlepszego biznesplanu przedsiębiorstwa. Jak mówi Paweł Więcek z dziennika Echo Dnia, przewodniczący kapituły konkursowej, zgłoszone prace były różnorodne tematycznie, ale łączył je wysoki poziom merytoryczny. – Pomysły były różne – od salonu piękności dla zwierząt, przez centrum kosmiczne, aplikację ułatwiającą przeprowadzanie korepetycji aż po stworzenie księgarni połączonej z kawiarnią oferującą domowe wypieki – wymienia Więcek. Zwycięską okazała się być praca uczniów z klasy IIc w Gimnazjum im. gen. Kazimierza Tańskiego w Chmielniku. – Młodzież wymyśliła tam projekt salonu kosmetycznego połączonego z hotelem dla zwierząt „Zwierzęcy Raj”. Ten biznesplan to kompletny dokument gotowy do realizacji – chwali przewodniczący kapituły. Jak mówi Michał Tudorowski ze zwycięskiej klasy, biznesplan był wynikiem wytężonej pracy uczniów, których wspomagali nauczyciele. – Kosztowało nas to dużo solidnej pracy i zostawania w szkole po lekcjach, ale wysiłek zdecydowanie się opłacił – ocenia uczeń.

Zdaniem starosty kieleckiego, Michała Godowskiego, tego typu przedsięwzięcia realizują nie tylko misję społeczną, ale i pozwalają walczyć z bezrobociem oraz kształtować postawy biznesowe. – Przedsiębiorczość to pomysł na budzenie schematu myślenia. Dobre zaplanowanie kariery i właściwe osadzenie jej w warunkach rynkowych daje możliwość odniesienia sukcesu – mówi starosta.

Jak podkreślają ekonomiści, dziś również na władzach samorządowych prowadzących szkoły, spoczywa obowiązek rozwoju edukacji biznesowej, której w programach nauczania ich zdaniem jest wciąż za mało.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna