Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Mistrzostwa Polski w kolarstwie już od jutra. Busko-Zdrój i Kazimierza Wielka liczą na promocję

środa, 19 sierpnia 2020 13:56 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Pierwotnie miały się odbyć w Dusznikach-Zdroju, ale ostatecznie ich gospodarzem będzie województwo świętokrzyskie. Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym rozpoczną się już jutro Busku-Zdroju. Zmagania potrwają do 23 sierpnia.

Zawody zainauguruje uroczyste otwarcie w przy ulicy 1-ego Maja o godzinie 8. Pierwszego dnia odbędzie się jazda indywidualna na czas. W piątek zaplanowano start amatorów i Mistrzostw Polski Niesłyszących. Podczas kolejnych dwóch dni kolarze rywalizować będą ze startu wspólnego.  – W Busku-Zdroju mamy przetestowaną, bardzo ciężką trasę. Kolarze są na niej w stanie powalczyć. Odcinek w Kazimierzy-Wielkiej jest z kolei trudny technicznie – tłumaczy Andrzej Sypytkowski, wicemistrz olimpijski z Seulu.

PROGRAM MISTRZOSTW POLSKI W KOLARSTWIE SZOSOWYM

Jak mówi Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej impreza może być szansą na promocję naszego regionu. Z kolei członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka zauważa, że zawody odbywają się mimo pandemii koronawirusa. – Potencjał Ponidzia nie został jeszcze odkryty, dlatego liczymy na pokazanie tej części naszego w regionu z jak najlepszej strony – przyznaje Tomasz Jamka.

Swojej radości z mających się odbyć mistrzostw nie kryją włodarze gmin. – Jest u nas potencjał, tym bardziej, że odgrywamy szczególną rolę uzdrowiskową. Myślimy, że te zawody przyczynią się do promocji miasta i gminy, bo ze względu na pandemię wiele innych imprez nie mogło mieć miejsca – podkreśla burmistrz Buska-Zdroju Waldemar Sikora.  Znaczenie zmagań dla lokalnej społeczności zauważa także burmistrz Kazimierzy Wielkiej Adam Bodzioch.

W Mistrzostwach wystartuje m.in. wicemistrz Europy Adam Bodnar, mistrz Polski z 2012 roku – Michał Gołaś i Tomasz Marczyński.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO