Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Minister: „działanie marszałka było naganne”

poniedziałek, 24 lipca 2017 17:17 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. Shutterstock
Dariusz Skrzyniarz

Ministerstwo Finansów skrytykowało Urząd Marszałkowski za niewłaściwe nakładanie kar na przewoźników. Przypomnijmy, że od 2007 roku kary na przewoźników nakładał dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego na podstawie upoważnienia wydanego mu przez wicemarszałka. Ten jednak nie miał kompetencji do wydania takiego upoważnienia. Wiceminister finansów Leszek Skiba stwierdził, że działanie marszałka było wysoce naganne.

Pismo w tej sprawie przedstawił radny wojewódzki Bartłomiej Dorywalski podczas ostatniej sesji Sejmiku. - Wydawanie decyzji bez upoważnienia przez długi czasu świadczy o złej organizacji pracy w Urzędzie Marszałkowskim. Jako takie powinno być napiętnowane. Konieczność zwrotu, a przypomnijmy, że chodzi o kwotę ponad pół miliona złotych, jest konsekwencją zaniedbań pana marszałka i powinna stanowić impuls do zwiększenia działań nadzorczych w tym urzędzie. W związku z tym, o te działania nadzorcze i o audyt pytałem pana marszałka -mówił Bartłomiej Dorywalski.

Do zarzutów odniósł się marszałek Adam Jarubas. - Przygotujemy odpowiedź na piśmie. Szczegółowo odniesiemy się do tych zarzutów – zapewniał marszałek. - Trudno mi dyskutować z zarzutami, które według mnie mają charakter polityczny. Także nie przyjmuję tych ocen o rzekomo nagannych warunkach w urzędzie. Mam inną ocenę – komentował.

Sprawę badała już Najwyższa Izba Kontroli. Z wyliczeń inspektorów wynika, że tylko w okresie od 1 marca 2013 roku do 15 września 2014 roku wydano 114 nieprawidłowych decyzji o nałożeniu na przewoźników kar o łącznej wartości około 144 tysięcy złotych.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO