Na antenie: 100% dla Rodziny!
Magdalena Delipacy
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Miliony na remonty lokalnych dróg

Na antenie: 100% dla Rodziny!
Magdalena Delipacy
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Miliony na remonty lokalnych dróg

Świętokrzyskie / 12 kwietnia 2018 / Tekst
Miliony na remonty lokalnych dróg fot. kielce.uw.gov.pl

11 milionów złotych to kwota dofinansowania jaka trafiła do świętokrzyskich samorządów na remonty lokalnych dróg. Fundusze pochodzą z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. W sumie przebudowanych zostanie 18 odcinków o łącznej długości 25 kilometrów.

Inwestycje przeprowadzone zostaną między innymi na terenie powiatu starachowickiego, pińczowskiego czy buskiego. Nowe drogi to bezpieczniejsza i wygodniejsza podróż. - Remont drogi z rządowym dofinansowaniem pozwala na poprawę bezpieczeństwa zarówno mieszkańców samorządów, które przeprowadzają inwestycję jak i podróżnych. Dobre drogi doceniają też przedsiębiorcy, którzy umieszczają swoje zakłady w tych gminach, gdzie jest dobra komunikacja - mówi wojewoda Agata Wojtyszek.

Ponad 3 miliony dotacji na dwa zadania otrzymał powiat starachowicki. Tamtejszy samorząd inwestuje w drogę w miejscowościami Krynki i Brody. To okolica, w której znajduje się popularny zalew. - To kolejny rozbudowywany odcinek tej drogi. W zeszłym roku odremontowaliśmy 2,5 kilometra. Teraz prace dotyczą odcinka o długości około 1,3 kilometra. To bardzo korzystna inwestycja dla mieszkańców. Mam nadzieję, że dzięki niej przyjezdni też chętniej będą odwiedzali to miejsce - mówi Danuta Krępa, starosta ze Starachowic.

W tym roku województwo świętokrzyskie może wykorzystać w sumie 41 milionów na dofinansowania remontów lokalnych dróg.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna