Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Miliony na aktywizację zawodową

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Miliony na aktywizację zawodową

Świętokrzyskie / 11 kwietnia 2018 / Tekst

Ponad 41 milionów złotych to kwota jaka trafi do powiatowych urzędów pracy na aktywizację bezrobotnych, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Fundusze pochodzą z programu POWER. To nie wszystko. Kolejne 28 milionów z Regionalnego Programu Operacyjnego wesprze bezrobotnych po trzydziestce. To w sumie niemal 70 milionów, dzięki którym sytuacja na rynku pracy ma się poprawić.

Środki te umożliwią powiatowym urzędom pracy w Świętokrzyskiem realizację różnorodnych form aktywizacji zawodowej. Sfinansowane zostaną szkolenia, staże czy dodatki relokacyjne dla osób, które mają możliwość otrzymania zatrudnienia poza miejscem zamieszkania.

- To kolejne środki z Unii Europejskiej, jakie uruchamiamy na aktywizację mieszkańców naszego regionu. Z programu POWER skorzystało już ponad 21, tysiąca młodych ludzi pozostających bez zatrudnienia, nie uczących się, nie doszkalających a tym samym najbardziej narażonych na marginalizację. Ponad 14 tysięcy uczestników odbyło staże u pracodawców, blisko 4 tysiące zdobyło kwalifikacje, własną firmę dzięki dotacjom uruchomiło 1700 młodych ludzi – wylicza dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Arkadiusz Piecyk.

W tym momencie bezrobocie w województwie wynosi 9,3 procent. - Jeśli chodzi o geografię bezrobocia, to największe utrzymuje się ono w powiecie skarżyskim – około 16,5 procent. Na południu regionu jest najmniejsze bezrobocie a liderem jest powiat buski, gdzie stopa bezrobocia wynosi 5 procent - informuje Paweł Lulek, rzecznik WUPu.

Według aktualnych danych w województwie mamy niemal 48 i pół tysiąca bezrobotnych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna