Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Łóżeczka dla dzieci pod lupą Inspekcji Handlowej. Jedna trzecia z nich zakwestionowana

poniedziałek, 17 sierpnia 2020 14:30 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak
W niemal jednej trzeciej zbadanych przez Inspekcję Handlową mebli do spania dla dzieci stwierdzono nieprawidłowości - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Natomiast w ponad 11 procentach produktów wykryto wady konstrukcyjne. Bardzo zbliżone wyniki kontroli odnotował również Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Kielcach.

Jak informuje Urszula Łutczyk, świętokrzyski wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej kontrolą w regionie zostało objętych czterech przedsiębiorców, prowadzących sprzedaż mebli dla dzieci. – Celem kontroli było sprawdzenie bezpieczeństwa mebli dla dzieci w oparciu o ustawę, przy uwzględnieniu wymaganych norm. Ogółem sprawdzeniem w zakresie bezpieczeństwa i oznakowania objęliśmy sześć partii, z czego zakwestionowaliśmy dwie. Uchybienie dotyczyło cechy konstrukcyjnej, która w określonych warunkach mogła stwarzać zagrożenie, konkretnie chodziło o zamontowanie czterech kółek bez możliwości ich zablokowania. Kolejna kwestia to nieprawidłowe oznakowanie, na którym brak było ostrzeżeń oraz instrukcji użytkowania – wymienia Urszula Łutczyk

Jak dodaje świętokrzyski wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej, przy wyborze łóżeczka dziecięcego należy zwracać uwagę czy jest przy nim dołączona instrukcja prawidłowego użytkowania, montażu i konserwacji. Po zakupie należy zapoznać się z oznakowaniem, które jest przy produkcie. Trzeba też zwrócić uwagę, czy meble nie mają ostrych krawędzi oraz odkrytych narożników.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO