Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Lepsze warunki podróży koleją z Kielc do Częstochowy

czwartek, 16 lipca 2020 14:27 / Autor: Weronika Kępa
Źródło: PKP PLK
Weronika Kępa

Do Częstochowy pojedziemy szybciej i wygodniej. W ramach inwestycji zostaną wyremontowane cztery obiekty inżynieryjne, a na przejeździe kolejowo-drogowym w Ludyni pojawi się nowa jezdnia. W niektórych miejscach przewidziano również wymianę szyn i podkładów, a także regulację toru. Modernizacja ma się zakończyć w 2020 roku. Wartość prac wynosi ponad 17 milionów złotych.

Prace na linii Rykoszyn - Włoszczowa to kolejny etap inwestycji mającej na celu usprawnienie podróży na świętokrzyskim odcinku Kielce – Częstochowa – Fosowskie.

W ramach inwestycji w ostatnich miesiącach PLK przebudowały perony na przystankach Czarnca i Bukowa. Od tego czasu mieszkańcy powiatu włoszczowskiego mogą wygodniej wsiadać do pociągów jadących w kierunku Kielc, Katowic i Częstochowy.

Inwestycje umożliwiły eliminację ograniczeń prędkości, a tym samym skrócenie czasu jazdy pociągów pasażerskich na odcinku Kielce - Częstochowa, aż o siedemnaście minut. Komfort podróży podniosła również przebudowa łącznie pięciu peronów w Ludyni, Włoszczowej i Kielcach. W latach 2017-2019 na prace przeznaczono niemal trzydzieści milionów złotych.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO