Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Możesz uratować Paulinie życie!

środa, 16 października 2019 11:35 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

23-letnia Paulina w poniedziałek ucierpiała w wypadku w Bodzentynie i obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Jej stan jest krytyczny, aby ją uratować potrzeba krwi. Grupa nie gra roli, ważne, aby osoba oddająca ten cenny lek dodała dopisek "Dla Pauliny Bernatek, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach".

– W dniu 14 października około godziny 13 moja siostra została potrącona na przejściu dla pieszych przez samochód ciężarowy. Obecnie przebywa na intensywnej terapii w szpitalu na Czarnowie, jak mówią lekarze, jej stan jest krytyczny. Kiedy zostaną ustabilizowane funkcje życiowe Pauliny, będzie można ją przetransportować do specjalistycznego ośrodka na Śląsku, gdzie lekarze się nią zajmą, ale do transportu niezbędna jest krew, ponieważ ona musi mieć ją nieustannie przetaczaną z powodu ciągłego krwawienia z rany na nodze. Proszę, pomóżcie Paulinie – apeluje siostra poszkodowanej, Klaudia Bernatek.

Można oddać dowolną grupę krwi w każdym punkcie krwiodawstwa w Polsce. Istotny jest dopisek "Dla Pauliny Bernatek, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach". Przypomnijmy, że Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy ulicy Jagiellońskiej 66 działa w poniedziałki, wtorki i czwartki od godz. 7 do 14 oraz w środy i piątki od godz. 7 do 16.30.  

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO