Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Koronawirus w świętokrzyskich szkołach - są nowe przypadki

poniedziałek, 28 września 2020 09:41 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Szkoły, które uruchomiły nauczanie hybrydowe w ostatnich dniach, wracają do normalnego funkcjonowania – zajęcia odbywają się już w tradycyjnej formie w Zespole Szkół w Łopusznie oraz w Chęcinach. Pojawiły się jednak nowe przypadki zakażeń w placówkach oświatowych.

Koronawirusa wykryto u jednego z uczniów Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej.

- Nauczanie hybrydowe będzie tam funkcjonowało do drugiego października. W Szkole Podstawowej w Kazimierzy Wielkiej także funkcjonują lekcje on-line, testy na COVID-19 dały pozytywny wynik u dwóch uczennic. W Liceum Ogólnokształcącym w Chęcinach jedna klasa uczy się zdalnie do pierwszego października – informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty.

Kolejną szkołą w której wykryto koronawirusa jest Zespół Szkół w Bodzentynie.

- Nauczanie hybrydowe będzie tam do drugiego października - jeden z nauczycieli jest zakażony. 115 uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowcu przebywa na kwarantannie, po zdiagnozowaniu koronawirusa u nauczycielki. Z kolei w Szkole Podstawowej w Masłowie lekcje on-line obejmują cztery klasy - czwartą, dwie szóste i jedną ósmą – wylicza Kazimierz Mądzik.

W Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach część uczniów ma jeszcze lekcje zdalne, a część powróciła do szkolnych ławek.

- Zdalnie uczy się jeszcze 14 uczniów. Na kwarantannie przebywa z kolei kilkoro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 po tym, jak u jednego z nich wykryto zakażenie. W Zespole Szkół nr 2 w Kielcach wychowawczyni z internatu ma pozytywny wynik testu na koronawirusa i dyrekcja czeka na wytyczne – dodaje Kazimierz Mądzik.

Nieczynny jest Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy, po tym jak pozytywny wynik na koronawirusa otrzymał jeden z nauczycieli. Jak zaznacza kurator, szkół z nauczaniem innym niż stacjonarne jest około pół procenta wszystkich placówek.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO