Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Koronawirus. Śmierć i kolejne zakażenia

poniedziałek, 18 maja 2020 10:34 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W województwie świętokrzyskim potwierdzono jedenaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła też kolejna osoba, która była zarażona patogenem.

Jak informuje Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego, pozytywny wynik badania stwierdzono u mężczyzny w sile wieku oraz starszej kobiety i starszego mężczyzny z powiatu staszowskiego, kobiety w sile wieku oraz starszego mężczyzny z powiatu starachowickiego, dwóch starszych kobiet z powiatu ostrowieckiego, a także kobiety i mężczyzny w sile wieku, młodej kobiety i chłopca z powiatu kieleckiego.

- Z przykrością informujemy o śmierci 18 mieszkańca województwa - to 53-letnia kobieta z powiatu opatowskiego - mówi rzeczniczka.

Ponadto w regionie świętokrzyskim odnotowano 12 nowych ozdrowień. Chorobę pokonało siedmiu mieszkańców powiatu kieleckiego, po dwóch z powiatu skarżyskiego i starachowickiego oraz jeden z powiatu ostrowieckiego.

W sumie od początku pandemii na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 352 zachorowania na COVID-19, w tym 18 zgonów oraz 205 ozdrowień.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO