Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Koronawirus nie zagraża inwestycjom drogowym w naszym regionie

poniedziałek, 27 kwietnia 2020 11:03 / Autor: Michał Łosiak
Fot. GDDKiA
Michał Łosiak

Choć ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa spowodowały zamrożenie gospodarki, to jednak inwestycje drogowe w naszym regionie nie zwalniają tempa. – Wszystkie przebiegają zgodnie z planem i przyjętym harmonogramem – zapewnia Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wykonawcy najważniejszych przedsięwzięć drogowych realizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad musieli jednak wprowadzić szereg zmian w swoim dotychczasowym funkcjonowaniu. – Podkreślają oni nieprzewidywalność sytuacji, ale aktualnie starają się wykonywać wszystkie prace zgodnie z założeniami – dodaje nasza rozmówczyni.

Środki bezpieczeństwa podczas prac budowlanych:

GdakaZalecenia

Jedną z najważniejszych inwestycji jest budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku skarżyskim. – Chodzi głównie o drogi dojazdowe i węzeł Skarżysko-Kamienna Północ, na którym została ułożona już ostatnia warstwa nawierzchni. W maju planujemy zakończenie wszystkich istotnych robót w ramach tego przedsięwzięcia. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku oddaliśmy przed terminem fragment samej „siódemki” i łącznice węzła Skarżysko-Kamienna Zachód – informuje Małgorzata Pawelec-Buras.

GdakaSkrazysko2

Bardzo ważną inwestycją jest również budowa obwodnicy Morawicy na drodze krajowej nr 73. – Toczą się prace w pasie rozdziału i w zakresie nowej – wschodniej jezdni tego odcinka. Przedsięwzięcie będzie realizowane do 2022 roku – mówi nam przedstawiciel GDDKiA. Od 23 kwietnia obowiązuje ruch wahadłowy na krótkim fragmencie użytkowanej zachodniej jezdni w Bilczy. Jednocześnie kontynuowane są roboty ziemne, wykonywana jest podbudowa z kruszywa na ostatnich fragmentach nowej jezdni wschodniej, budowa ekranów, dróg dojazdowych. W ramach inwestycji w istniejącym śladzie drogi krajowej nr 73 Kielce - Busko-Zdrój - Tarnów powstaje dwujezdniowa droga główna o ruchu przyspieszonym o długości 4,2 km z czterema skrzyżowaniami z sygnalizacją świetlną i kładką dla pieszych w Bilczy.

GdakaMorawica

Trwa również przebudowa 10-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 78 między miejscowością Kije, a Chmielnikiem. – Są to prace ziemne, ale wkrótce wykonawca przystąpi do pierwszych robót bitumicznych na pierwszym fragmencie tego odcinka – zaznacza Małgorzata Pawelec-Buras. W ramach zadania powstanie miedzy innymi wiadukt nad linią kolejową.

(Fot. GDDKiA)

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO