Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Konferencja z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Konferencja z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego

Chrusty / 18 września 2018 / Tekst

Rodzice dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz osoby dorosłe z porażeniem mózgowym będą mogły wziąć udział w ogólnopolskiej konferencji, która odbędzie się 6 października w Ośrodku Rehabilitacyjnym Polanika w Chrustach koło Zagnańska. Spotkanie zostanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Mózgowe Porażenie Dziecięce występuje statystycznie u dwóch na tysiąc urodzonych dzieci, a na świecie obecnie jest ponad 17 milionów osób dotkniętych tą niepełnosprawnością. Ośrodek Polanika w podkieleckich Chrustach aktywnie dołącza do akcji propagowania Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego i z tej okazji organizuje ogólnopolską konferencję pt. “Z MPD na co dzień”. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 6 października i będzie trwać od godziny 10 do 15.30.

W programie znajdą się wykłady specjalistów, którzy udzielać będą praktycznych wskazówek dotyczących codziennego funkcjonowania osób cierpiących na to schorzenie. Oprócz tego organizatorzy zapewniają bezpłatne animacje dla dzieci w trakcie trwania konferencji, bezpłatny basen i konsultacje z terapeutami oraz płatną możliwość skorzystania z hipoterapii. Nie zabraknie również stoisk firm i fundacji związanych z pomocą chorym na porażenie mózgowe. Uczestnicy otrzymają zniżki do Oceanarium oraz na jedno lub dwutygodniowy turnus, który rozpocznie się właśnie konferencją.

Uczestników spotkania obowiązuje rejestracja, która będzie trwać do 3 października. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony https://konferencjampd.evenea.pl/ Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ