Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kolejny etap budowy obwodnicy Morawicy w toku. Gotowa kładka w Bilczy

środa, 02 września 2020 09:58 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Rozpoczęła się budowa zachodniej jezdni obwodnicy Morawicy. Ruch odbywa się nowo zbudowaną wschodnią jezdnią krajowej 73-ki. Docelowo na tej jezdni ułożona zostanie jeszcze jedna, ścieralna warstwa nawierzchni.

– Wykonawca sfrezował już pierwszy kilkusetmetrowy odcinek jezdni i przystąpił do prac przy przełożeniach mediów. Równolegle trwają roboty przy budowie dróg dojazdowych i chodników – mówi Małgorzata Pawelec z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Gotowa jest też kładka dla pieszych w Bilczy, rozpościerająca się nad budowaną obwodnicą. Przechodnie będą mogli z niej korzystać dopiero w połowie 2022 roku, czyli wraz z oddaniem całej trasy.

Budowa pierwszego etapu obwodnicy Morawicy to koszt prawie 80 mln złotych. Nowa droga poprawi sytuację na obciążonym ruchem tranzytowym odcinku trasy łączącej Kielce z Buskiem i Tarnowem. Pozwolą na to dwie osobne jezdnie. Powstaną cztery skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i drogi dojazdowe. Docelowo obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej będzie miała ponad 8 km.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO