Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kolejne zniżki dla seniorów

czwartek, 12 stycznia 2017 15:35 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Kolejnych 12 partnerów dołączyło do Świętokrzyskiej Karty Seniora. Przypomnijmy, że to program zniżek, które oferują instytucje samorządowe oraz prywatni przedsiębiorcy osobom po sześćdziesiątce. Tym razem do projektu przystąpiło między innymi Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie, College Medyczny czy Świętokrzyski Klub Karate Kyokushin.

W ramach programu osoby starsze mogą liczyć na nawet 50-procentowe obniżki. Jerzy Pyrek, doradca marszałka do spraw seniorów informuje, że do przedsięwzięcia przystąpiło już w sumie 25 partnerów. - Myślę, że to pokaźna ilość jak na nasze województwo, ale nie osiądziemy na laurach i będziemy poszukiwać kolejnych partnerów – mówi Jerzy Pyrek. - Dla seniora, którego zawartość portfela nie jest zbyt duża nawet niewielkie zniżki mają znaczenie – dodaje. 

Aby skorzystać ze zniżek wystarczy dowód osobisty – nie trzeba wyrabiać żadnych dodatkowych dokumentów. Projekt kierowany jest do wszystkich Polaków, którzy ukończyli 60. rok życia. Dlatego w ramach Świętokrzyskiej Karty Seniora samorząd chce poszukiwać partnerów również w sąsiednich regionach.

Omawiany właśnie program kierowany jest do seniorów. Skąd zatem w w katalogu zniżek pojawiły się tańsze bilety do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, które dedykowane jest głównie dzieciom? - To przecież kod kulturowy i bajki z dzieciństwa właśnie osób starszych – mówi Karolina Kępczyk, szefowa bajkowego ośrodka. - To zawsze fajne historie kiedy wnuczek przyprowadza do nas babcię albo babcia wnuczka. Opowiadają sobie bajki, czy seniorzy przypominają dawne bajki. To jest zgodne z naszym hasłem „Pacanów – odkryj w sobie dziecko. Wróć do najpiękniejszych lat dzieciństwa” - przekonuje Karolina Kępczyk.

Najwięcej partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora swoje usługi proponuje w Kielcach (9), powiecie kieleckim (6), ostrowieckim (3) i buskim (3).

Więcej szczegółów znajdziemy na stronie samorządu województwa w dziale „Dla seniorów”.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO