Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kolejne umowy w ramach programu "Razem bezpieczniej" podpisane

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

Hulajnoga konkurs 700x200

Hulajnoga konkurs 300x250

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kolejne umowy w ramach programu "Razem bezpieczniej" podpisane

Kielce / 13 sierpnia 2019 / Tekst

Wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek podpisała umowy z samorządowcami oraz stowarzyszeniem w ramach programu "Razem Bezpieczniej". Projekty mają za zadanie ograniczenie przestępczości i zachowań aspołecznych.

Dofinansowanie na realizację zadań otrzymało 5 podmiotów, powiat kielecki będzie realizował dwa projekty. – Pierwsze zadanie dotyczy modernizacji dwóch niebezpiecznych przejść dla pieszych zlokalizowanych na drogach powiatowych. Doposażymy je w dwa pulsatory, w systemy reagujące na ruch pieszych oraz panel fotowoltaiczny. Drugie zadanie to "bezpiecznie na rowerze". Musimy o tym mówić, ponieważ ta forma rekreacji jest bardzo popularna, w ramach projektu będą przeprowadzone liczne zajęcia, będzie można też wyrobić kartę rowerową – wymienia Agata Wojtyszek. – Umowę podpisała także gmina Mirzec, na zadanie "bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec". Gmina dokona modernizacji oznakowania pionowego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z gminną, w ramach projektu zostaną również przeprowadzone spotkania informacyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych z zakresu udzielania pierwszej pomocy – dodaje wojewoda.

Po raz kolejny umowę podpisało Stowarzyszenie Aktywności Zawodowej PASSA, które w poprzednich latach zostało wyróżnione za swoje działania. W tej edycji obejmie swoim zasięgiem wszystkie powiaty  województwa; tam w placówkach oświatowych zostanie przeprowadzona edukacja dla bezpieczeństwa.

– Dzięki tym projektem bezpieczeństwo się poprawia, działania te wpisują się również w przedsięwzięcia, które realizuje Komenda Wojewódzka Policji, czyli bezpieczeństwo w ruchu drogowym, walka z nałogami, wsparcie młodzieży czy seniorów. Przykładem może być spadek zdarzeń dotyczących oszustw, których ofiarami padają seniorzy. W pierwszym półroczu mieliśmy 85 takich przestępstw, w tym roku 15 – podkreślił inspektor Artur Bielecki, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Program Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 jest kontynuacją programu z lat 2016-2017. W 2016 roku w naszym województwie zrealizowano 5 projektów, w 2017 - 12, zaś rok później 7. 

ZOSTAW KOMENTARZ