Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kolejne miliony trafiły do regionu. Skorzystają dzieci przebywające w pieczy zastępczej

środa, 03 czerwca 2020 15:15 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Niemal pięć milionów złotych zostało przekazane na zakup komputerów dla dzieci z terenu województwa świętokrzyskiego przebywających w pieczy zastępczej. Wiceminister Barbara Socha i wojewoda Zbigniew Koniusz podpisali umowę partnerską na realizację projektu.

W obliczu pandemii rząd postanowił skupić swoje działania nie tylko wokół wsparcia przedsiębiorców, uczniów oraz służby zdrowia, ale również dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej.

- Nawet w trudnych momentach nie zapominamy o grupach, być może mniej licznych, ale również potrzebujących dużego wsparcia - mówi wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Barbara Socha.

- Z środków unijnych udało nam się pozyskać środki na realizację projektu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19”. Polega on na wyposażeniu najmłodszych przebywających w pieczy zastępczej w komputery i inny sprzęt niezbędny do zdalnej nauki - dodaje.

W ramach projektu uzyskano 130 milionów złotych, z czego ponad 4,5 trafi do świętokrzyskich placówek. - Na ternie całej Polski jest ponad 70 tysięcy maluchów przebywających w pieczy zastępczej. To ogromna rzesza dzieci pokrzywdzonych przez los. Pozytywnym jest fakt, że wspomniana grupa z roku na rok maleje - stwierdza wiceminister.

Z kolei na terenie województwa świętokrzyskiego w pieczy przebywa ponad dwa tysiące osób. - Około 80 procent to dzieci, nad którymi opiekę sprawuje najbliższa rodzina, bądź rodziny zastępcze. Ich życie nie jest łatwe, w związku z czym każde środki przekazane na ten cel są bardzo istotne. To jednak tylko element większej układanki - komentuje Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO