Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kolejne inwestycje PKP PLK

środa, 08 listopada 2017 14:38 / Autor: Radio eM
Radio eM

Nowe perony i wiaty na stacjach Włoszczowa i Kielce Herbskie a także przebudowa kładki – trwają remonty stacji kolejowych w Świętokrzyskiem – informuje PKP Polskie Linie Kolejowe. Wartość realizowanych inwestycji to blisko 5 mln złotych.

Jak informuje PKP PLK – na stacji Kielce Herbskie powstał już nowy, wyższy peron – zgodny z obecnymi standardami, co ułatwi  podróżnym wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Będzie wyposażony w nowe ławki i wiaty oraz czytelne oznakowanie i gabloty z rozkładem jazdy. Antypoślizgowa nawierzchnia peronu ze ścieżkami naprowadzającymi dla niewidomych ułatwi bezpieczne korzystanie z obiektu wszystkim podróżnym. Codziennie na stacji zatrzymuje się 18 pociągów pasażerskich. W tym miejscu dobiega końca także przebudowa 170-metrowej kładki nad torami stacji. Na schodach zostaną także wykonane zjazdy dla wózków i rowerów. Wartość prac przy peronie i kładce na stacji Kielce Herbskie wynosi ponad 2,4 mln zł. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. remontują także peron 2 we Włoszczowie z którego odjeżdża większość pociągów w kierunku Kielc i Częstochowy. Będzie wyższy i bardziej funkcjonalny dla pasażerów – zapewnia PKP PLK. Zostanie wyposażony w nowe wiaty, ławki, gabloty informacyjne. Wartość prac na stacji Włoszczowa to 2,3 mln zł.

Jak zapowiada właściciel i zarządca infrastruktury kolejowej, na przyszły rok zaplanowano remont peronu 1 wraz z modernizacją parkingu i budową pochylni dla osób niepełnosprawnych Na stacji zamontowane zostaną stojaki rowerowe. Stacja obsługuje na co dzień ok. 30 pociągów pasażerskich. Prace w obydwu lokalizacjach mają zakończyć się w grudniu br.  PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują remonty kolejnych peronów w regionie. W ramach modernizacji linii kolejowych kompleksowo zmodernizowane zostaną stacje i przystanki na liniach: Skarżysko-Kamienna – Sandomierz i  Skarżysko-Kamienna – Kielce – Kozłów. Inwestycje będą realizowane w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Aktualnie trwają także prace na stacji Włoszczowa Północ – powstał tam nowy peron i budowane jest przejście podziemne. Inwestycja jest realizowana w ramach modernizacji Centralnej Magistrali Kolejowej.

mjk |

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO