Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kolejne dotacje na drogi lokalne

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kolejne dotacje na drogi lokalne

Kielce / 28 sierpnia 2018 / Tekst

Ponad 56 milionów złotych otrzymało województwo świętokrzyskie na realizację Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na rok 2019. Wnioski o dofinansowanie na budowę, przebudowę i remonty dróg lokalnych można składać do 15 września. Maksymalna kwota wsparcia wynosi 3 miliony złotych.

We wtorek w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda Agata Wojtyszek spotkała się z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego, aby ogłosić ostatni nabór wniosków w ramach rządowego  Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na rok 2019.

- Dzięki temu programowi możemy dofinansować budowę, przebudowę i remonty dróg lokalnych. Składanie wniosków rozpocznie się 1 września, a dziś chcemy poinformować samorządy jakie są kryteria, jak należy złożyć wniosek, jakie są wymagane załączniki oraz na jakich zasadach odbywa się realizacja programu -  mówi Jacek Sułek, dyrektor wydziału Infrastruktury i Rozwoju Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W tym roku województwo świętokrzyskie otrzymało na realizację programu ponad 56 milionów złotych. - To o 40 procent więcej niż w latach poprzednich. Dotacja na dofinansowanie wynosi 50 procent, a maksymalna kwota to trzy miliony złotych. Mam nadzieję, że tak jak w poprzednich latach, program będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Gminy mogą otrzymać dofinansowanie do jednego projektu, natomiast powiaty do dwóch. Oczywiście dopuszczamy możliwość, że wniosków wpłynie więcej - informuje Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

- Dobre drogi to dobra gospodarka, bo oprócz bezpieczeństwa, które jest najważniejsze dla mieszkańców, przedsiębiorcy chcą tam zakładać swoje firmy i tworzyć miejsca pracy. Na wnioski oczekujemy od 1 do 15 września. Jedno zadanie może składać się z trzech odcinków dróg - tłumaczy wojewoda.

Jednym z uczestników wtorkowego spotkania był Tadeusz Tkaczyk, wójt gminy Strawczyn. - W gminie zawsze brakuje pieniędzy i każdy program, który wspiera, a szczególnie w zakresie dróg, jest bardzo pożyteczny. My korzystamy z tych środków od czasu powstania programu i mam nadzieję, że będziemy to robić nadal, bo potrzeby są bardzo duże - relacjonuje Tadeusz Tkaczyk.

- W naszej gminie powstają nowe tereny pod budownictwo i nowe domy, a oprócz tego rolnicy, którzy dojeżdżają do pól też chcą jeździć dobrymi drogami. W tej chwili jesteśmy przygotowani dokumentacyjnie do budowy dwóch dróg w Promniku i w Niedźwiedziu Oblęgorze. Jest to droga, która połączy dwie miejscowości i już jesteśmy przygotowani do składania dokumentów. W dalszym ciągu opracowujemy też dokumentację, mając nadzieję, że program będzie kontynuowany w przyszłości - dodaje.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna