Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kolejna placówka dla chorych

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kolejna placówka dla chorych

23 lutego 2018 / Tekst
źródło: pixabay źródło: pixabay

Caritas Diecezji Kieleckiej szykuje się do budowy Dziennego Centrum Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych. Będzie to już kolejna placówka tej organizacji, która będzie służyła najbardziej potrzebującym.

Dzienne Centrum Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych ma powstać w sąsiedztwie przychodni lekarskiej na Wiśniówce.  - Zapotrzebowanie na tego typu miejsca jest bardzo duże. Stąd też pomysł, by otworzyć kolejny ośrodek, w którym pomoc znajdą osoby przewlekle chore, starsze i niepełnosprawne - podkreśla ks. Stanisław Słowik, dyrektor kieleckiej Caritas.  Oferta placówki będzie szeroka. -  Podopieczni będą mogli korzystać ze świetlicy, rehabilitacji, terapii zajęciowej czy spotkań kulturalnych i edukacyjnych - wymienia ks. Słowik. Oprócz dziennego pobytu dla osób starszych i niesamodzielnych będzie możliwość także wypożyczenia  sprzętu rehabilitacyjnego. - Przewidujemy możliwość oddziaływania środowiskowego, czyli organizowanie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, czy wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, który usprawni warunki domowe. Wszystko po to, by osoby niesamodzielne mogły jak najdłużej funkcjonować w środowisku domowym - wyjaśnia kapłan.

Docelowo z pomocy ośrodka będą mogli korzystać chorzy, którzy ukończyli 65 lat. - Nie zamykamy się jednak tylko na tę grupę. Jeśli zgłosi się do nas ktoś młodszy borykający się z dużym stopniem niepełnosprawności to też będziemy starali się mu pomóc - podkreśla ks. Słowik.

Jeśli wszystko przebiegać będzie zgodnie z planem to ośrodek będzie gotowy za 18 miesięcy. W przyszłości Caritas Diecezji Kieleckiej zamierza także uruchomić w tym  centrum mieszkania chronione.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna