Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Kolejna kadencja Młodzieżowej Rady Miasta we Włoszczowie.

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Kolejna kadencja Młodzieżowej Rady Miasta we Włoszczowie.

Włoszczowa / 06 grudnia 2017 / Tekst
zdj. wloszczowa.pl zdj. wloszczowa.pl

Uczniowie z Włoszczowy wybrani w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta rozpoczęli w środę nową kadencję – informuje portal włoszczowskiego samorządu. Przewodniczącym został Kamil Dorożyński z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. S. Staszica.

Jak informuje na swojej stronie Gmina Włoszczowa - przedstawiciele młodzieży otrzymali z rąk wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Suligi zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Gratulacje nowym radnym złożył burmistrz Grzegorz Dziubek. Zachęcił młodzież do aktywnej pracy w Radzie. – Abyście byli inspirujący. Przekazywali nam co chcecie unowocześnić, zmienić, wdrożyć – powiedział burmistrz i zapewnił o bliskiej współpracy z MRM. Wspólnie z wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej podziękował ustępującym radnym. Do gratulacji podziękowań i przyłączył się dotychczasowy opiekun MRM, dyrektor Domu Kultury Sylwester Kowalski.

Najważniejszym punktem spotkania były wybory przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta i jego zastępcy, którym został Wiktor Musiał ze Szkoły Podstawowej nr2 we Włoszczowie. Radni obecnej i minionej kadencji poświęcili też czas na wzajemne pytania, wymianę doświadczeń i pomysły na dobrą pracę.

W pierwszym posiedzeniu MRM uczestniczyli również opiekunowie młodych radnych, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej Dariusz Gieroń, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UG Monika Kowalska, inspektor Marek Prokop, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem posiedzenia oraz rzecznik prasowy UG Iwona Boratyn.

mjk | źródło: wloszczowa.pl

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna