Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kogo poprze Solidarność? Związkowi najbliżej do PiS

środa, 07 sierpnia 2019 11:40 / Autor: Michał Łosiak
Fot. FB Waldemar Bartosz
Michał Łosiak

– Biorąc pod uwagę chociażby kwestię wieku emerytalnego, najbliżej nam do Prawa i Sprawiedliwości. Nie zostały jednak ogłoszon oficjalne listy, więc nie możemy nikogo poprzeć. Mamy do czynienia jedynie z przeciekami  – mówi Radiu eM Kielce przewodniczący świętokrzyskiej „Solidarności” Waldemar Bartosz. 

Przypomnijmy, że wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Wczoraj odbyło się spotkanie w siedzibie związku, w którym wzięli udział wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk i wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski. Politycy, według doniesień medialnych, mają startować z list Prawa i Sprawiedliwości w najbliższych wyborach. – One się zbliżają  i chcieliśmy z ludźmi polityki porozmawiać. Mówiliśmy o tym, czym żyją Polacy, czyli o wieku emerytalnym, cenach energii, czy sprawie Chemaru – tłumaczy Bartosz.

„Solidarność” ma zaapelować do swoich członków o aktywność podczas wyborów. – Będziemy jeśli nie formalnie, to praktycznie popierać poszczególnych kandydatów. Biorąc pod uwagę chociażby kwestię wieku emerytalnego najbliżej nam do Prawa i Sprawiedliwości. Dla nas ważne są problemy społeczne. Mówimy tu o powiązaniu płac z wielkością gospodarki narodowej, płacy minimalnej, czy sprawach służby zdrowia  – dodaje przewodniczący "S".

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO