Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kłopoty nastolatków po… brawurowej ucieczce przed policjantami

czwartek, 02 lipca 2020 09:28 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Buscy policjanci w nocy z wtorku na środę prowadzili pościg za dwoma nastolatkami. Młodzi mężczyźni uciekali na motorowerze, mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydawanych przez mundurowych. Okazało się, że obaj byli nietrzeźwi.

We wtorek przed północą policjanci pełnili służbę na terenie Buska-Zdroju.  W okolicy stadionu miejskiego zauważyli kierowcę motoroweru, który przewoził pasażera. Tor jazdy jednośladu budził podejrzenia, że kierujący może być „na podwójnym gazie”.

Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazujące zatrzymanie pojazdu. Motorowerzysta zignorował polecenia i zjechał w osiedlowe uliczki. W pewnym momencie kierowca i pasażer porzucili motorower i zaczęli uciekać pieszo.

 Po chwili obaj zostali zatrzymani. Okazało się, że uciekinierzy to dwaj 17-latkowie z gminy Busko-Zdrój. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca motoroweru miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Pasażer „wydmuchał” 1.30 promila.

Nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę rodziców. Kierowcy grozi teraz do pięciu lat za kratkami, a o zachowaniu jednego i drugiego powiadomiono sąd rodzinny.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO