Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kierowca bez uprawnień, pasażerka z suszem roślinnym

piątek, 18 września 2020 09:05 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj policjanci patrolujący teren Buska-Zdroju zatrzymali do kontroli drogowej bmw. Wkrótce okazało się, że 37-letni kierowca nie miał prawa jazdy. Przy 15-letniej pasażerce funkcjonariusze znaleźli natomiast susz marihuany. Oboje zostali zatrzymani.

Uwagę policjantów zwróciło zachowanie kierowcy bmw - mężczyzna, ruszając z miejsca zrobił to tak, że jego pojazd emitował nadmierny hałas. Mundurowi zatrzymali auto do kontroli.

Za kierownicą siedział 37-letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego, pasażerką była zaś 15-latka z powiatu kieleckiego. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami - został ukarany mandatem karnym. Podejrzenia policjantów wzbudziło też nerwowe zachowanie pasażerki.

W bagażu podręcznym nastolatki znaleźli susz roślinny w kolorze brunatnozielonym. Kolejne zawiniątko z suszem oraz „jointa” 15-latka oddała mundurowym sama.

Zabezpieczona substancja została wstępnie zidentyfikowana jako marihuana. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, nastolatka po przesłuchaniu została oddana pod opiekę rodziny. Jej sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO