Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kasa na szkolenia

środa, 04 stycznia 2017 12:09 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
fot. archiwum
Dariusz Skrzyniarz

Ponad 5 milionów złotych powędrowało do powiatowych urzędów pracy w regionie. To środki pochodzące z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na 2017 rok. Pieniądze zostaną wydane przez placówki zajmujące się zatrudnieniem na kształcenie ustawiczne pracowników. O tym, ile kto dostanie, zdecydował zarząd województwa.

Największą część pieniędzy zarząd województwa przyznał powiatowi kieleckiemu (1,2 mln zł) i miastu Kielce (1,1 mln zł). Najmniej na kształcenie ciągłe z Krajowego Funduszu Szkoleniowego wydadzą powiaty jędrzejowski, kazimierski i włoszczowski – po 124 tysięcy złotych. Rzecznik urzędu marszałkowskiego informuje, że samorządy wnioskowały o więcej pieniędzy z rządowego projektu. Kompromisowe rozwiązanie zaproponował Wojewódzki Urząd Pracy. – Ponieważ zapotrzebowanie było wyższe niż dostępna pula pieniędzy o ok. 30 procent, stąd też i ostateczne kwoty postawione do dyspozycji powiatów musiały być odpowiednio zmniejszone w stosunku do zgłaszanych potrzeb – informuje Arkadiusz Piecyk, dyrektor WUP. 

Krajowy Fundusz Szkoleniowy stanowi część Funduszu Pracy i przeznaczony jest na dofinansowanie kształcenia ustawicznego pracowników oraz pracodawców. Szkolenie tego rodzaju podejmowane jest z inicjatywy pracodawcy lub za jego zgodą. Wnioski o dofinansowanie działań szkoleniowych składane są w powiatowych urzędach pracy, właściwych ze względu na siedzibę pracodawcy lub też miejsce prowadzenia przez niego działalności gospodarczej. 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO