Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Kary za łamanie kwarantanny

wtorek, 05 maja 2020 12:43 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Powiatowy Inspektor Sanitarny we Włoszczowie, na wniosek policjantów wystosował dwie decyzje za naruszenie zasad kwarantanny, na osoby łamiące nakaz izolacji zostanie nałożona kara pieniężna. Mundurowi apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i wzajemne dbanie o bezpieczeństwo.

Każdego dnia policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną, ale pomimo licznych apeli nadal zdarzają się osoby, które nie stosują się do zasad izolacji. Wczoraj jeden z mieszkańców powiatu włoszczowskiego tuż po kontroli oddalił się z miejsca odbywania kwarantanny.

Lekceważący stosunek do przepisów sprawia, że stróże prawa przekazują takie informacje do Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Tak było w przypadku dwóch mężczyzn, którzy w ostatnim czasie nie stosowali się do wprowadzonych obostrzeń i opuścili miejsca wyznaczone do odbywania kwarantanny.

Zgromadzony w tych sprawach materiał dowodowy pozwolił mundurowym na przesłanie wniosków o ukaranie do sądu. Do Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie wpłynęły dwie decyzje wydane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w tym mieście: nakładają one na mieszkańców powiatu kary na łączną kwotę ośmiu tysięcy złotych.

Policjanci apelują o przestrzeganie obecnych przepisów i obostrzeń, które mają na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO