Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[VIDEO+GALERIA] Inspektorzy kontrolują ciężarówki i autokary przy pomocy nowoczesnej stacji

czwartek, 04 lipca 2019 14:49 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Układ hamulcowy, kierowniczy i stan opon – te elementy w autobusach i ciężarówkach sprawdzali dziś inspektorzy transportu drogowego w Miedzianej Górze podczas pierwszego dnia specjalnej akcji. Funkcjonariuszom pomagała nowoczesna maszyna do kontroli pojazdów. Stan techniczny zatrzymywanych samochodów pozostawiał wiele do życzenia.

ITD prowadziło swoje działania na parkingu naprzeciwko toru wyścigowego. Do godziny 12 inspektorzy skontrolowali sześć pojazdów, które nie wróciły już na drogę z powodu problemów z odpowiednim stanem technicznym. – Mamy do dyspozycji mobilną stację, najnowocześniejszą w Polsce, dzięki współpracy z naszymi kolegami z Katowic – informuje Patryk Czuba, wojewódzki inspektor transportu drogowego.

Zaniedbania właścicieli i kierowców mogą mieć tragiczne skutki, na co zwraca uwagę Łukasz Bukała, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. – Takie akcje poprawiają bezpieczeństwo w ruchu drogowym, co jest szczególnie ważne podczas wakacji – zauważa.

Urzędnik dodaje także, że również świętokrzyscy inspektorzy będą dysponować własną, mobilną stacją kontroli pojazdów od przyszłego roku. – To decyzja głównego inspektora transportu, miejmy nadzieję, że tak się stanie. Pomoże to wykluczyć patologie w ruchu drogowym – tłumaczy.

Akcja potrwa przez najbliższe dwa dni w różnych miejscach naszego regionu.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO