Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Godło źródłem inspiracji. Senatorski konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Godło źródłem inspiracji. Senatorski konkurs plastyczny rozstrzygnięty

05 kwietnia 2018 / Tekst
Weronika Sobczyk i jej zwycięska praca Weronika Sobczyk i jej zwycięska praca

Polskie godło stało się inspiracją dla młodzieży, która wzięła udział w konkursie plastycznym związanym z obchodami stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Konkurs pod hasłem „Orzeł Biały – nasza duma” zorganizowany został przez Kancelarię Senatu RP a w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie regionalnego etapu przedsięwzięcia. Komisja wybrała dwie najlepsze prace. One będą reprezentowały region w ogólnopolskim finale.

Rysunki, witraże, wyklejanki, a nawet rzeźby – takie prace zgłosili do konkursu uczniowie świętokrzyskich szkół. W sumie 215 różnych obiektów. W kategorii dla uczniów podstawówek zwyciężył Łukasz Sieczka ze Szkoły Podstawowej w Bardzie. W kategorii dla młodzieży z placówek ponadpodstawowych najlepsza okazała się praca Weroniki Sobczyk z LO w Opatowie, która nadesłała misternie wykonany, bogaty w szczegóły obraz. - Przedstawiłam historię Polski i zmieniające się godło. Od czasów legendarnych postaci Lecha, Czecha i Rusa, przez koronację Bolesława Chrobrego, bitwę pod Wiedniem aż po odzyskanie niepodległości – mówi Weronika Sobczyk.

W naszym okręgu konkurs zorganizował senator Krzysztof Słoń. Jego zdaniem duża ilość nadesłanych prac jest dowodem na ogromne przywiązanie do symboli narodowych. - Poprzez te prace uczniowie pokazali, że bliskie są im ideały patriotyczne, że kultywują tradycje w swoich domach, w szkołach pod kierunkiem nauczycieli. To niezwykle istotne – komentuje senator Krzysztof Słoń.

Finał konkursu odbędzie się 7 maja w Warszawie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna