Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Gminy rozdadzą maseczki mieszkańcom

środa, 15 kwietnia 2020 13:19 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Checiny.pl
Michał Łosiak

Około dziewięć tysięcy maseczek rozdadzą swoim mieszkańcom władze gminy Morawica w ramach walki z pandemią koronawirusa. Swoją akcję prowadzi również gmina Chęciny.

Przypomnijmy, że od jutro na terenie naszego kraju będziemy mieli obowiązek zakrycia nosa i ust przebywając w przestrzeni publicznej. Najbardziej praktycznym sposobem spełnienia nowych wymagań jest założenie maseczki, dlatego włodarze świętokrzyskich gmin postanowili przekazać je swoim mieszkańcom.

Jak informuje burmistrz Morawicy Marian Buras władze samorządowe chcą rozdać około dziewięć tysięcy masek. – Chcemy dostarczyć po dwie maseczki do każdego gospodarstwa, w którym mieszają przynajmniej dwie osoby, a w pozostałych po jednej. Maseczki pochodzą z dwóch źrodeł: z zakupu Urzędu Miasta i Gminy Morawica i od mieszkańców, którzy społecznie włączyli się w akcję szycia – mówi burmistrz. Akcja rozpocznie się w czwartek. Obejmie 24 miejscowości i blisko pięć tysięcy gospodarstw.

Działania podejmuje również gmina Chęciny. – Maseczki wykonywane są w Centrum Kultury i Sportu. W pierwszej kolejności zostały przekazane podopiecznym Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i służbom, a także pracownikom gospodarki komunalnej. Teraz rozdamy je mieszkańcom w poszczególnych sołectwach. Codziennie szytych jest kilkaset maseczek – tłumaczy burmistrz Robert Jaworski.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO