Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Gdzie są najlepsze lody? Według wielu w Nowej Słupi!

środa, 29 lipca 2020 16:17 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Lodziarnia „Tradycja” w Nowej Słupi serwuje lody o niezmiennej już od lat 70 recepturze. Założyła ją babcia obecnej właścicielki, która pozostała wierna tradycyjnym metodom wyrabiania smakołyku. Przepisem na sukces są proste składniki i owoce prosto od lokalnych rolników.

Dwa lata temu oferta „Tradycji” poszerzyła się o lody rzemieślnicze.

- Wszystkie przygotowujemy albo w oparciu o naturalne owoce, albo mleko. Nie dodajemy żadnych polepszaczy i to przede wszystkim ma wpływ na unikalny smak. Nasze lody mają 17 procent tłuszczu i to jest taki balans pomiędzy śmietanką, a mlekiem. Są gładkie i maślane, co chwali wielu naszych klientów – mówi Kinga Trepka-Kopacz, właścicielka lodziarni.

A smakoszy lodów nie brakuje. Do „Tradycji” przyjeżdżają osoby z całej Polski.

- Mamy stałą klientkę z Warszawy, która co tydzień przyjeżdża z termosem żeby zabrać lody na zapas. Bardzo często goście wracają, bo tak posmakowały im nasze wyroby. Niektórzy mówią, że to najlepsze lody jakie kiedykolwiek jedli, co jest dla nas największą pochwałą. Bywa że klienci dzwonią, by upewnić się że mamy otwarty lokal i pokonują wiele kilometrów, żeby je kupić. Prawie codziennie słyszymy takie słowa uznania i zapewniamy, że wciąż z taką samą dbałością będziemy przygotowywać nasze przysmaki – dodaje.

Jak lokalni mieszkańcy oceniają lody w „Tradycji”?

- To znak rozpoznawczy naszego miasta i każdy wie, gdzie jest lodziarnia „Tradycja” i najpyszniejsze lody jakie gdziekolwiek można zjeść. Wystarczy raz spróbować, żeby je pokochać – zachwala pan Jan, mieszkaniec Nowej Słupi.

- Nie ma co się rozgadywać. To prawdopodobnie najlepsze lody na świecie – stwierdza pani Marzena.

Lodziarnia mieści się na ulicy Świętokrzyskiej 3 w Nowej Słupi. Drugi punkt zlokalizowany jest w Bielinach.

naaj

lodziarnia

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO