Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

GDDKiA zapowiedziała przetargi na ważne drogi w naszym regionie

wtorek, 22 września 2020 11:07 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Obwodnica Morawicy i Opatowa oraz ważne odcinki drogi krajowej nr 74 – na realizację tych inwestycji już w 2021 roku zostaną ogłoszone przetargi  przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak informuje Małgorzata Pawelec-Buras z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w tym roku trwają prace nad koncepcjami programowymi dla odcinków drogi S74 oraz dla drugiego etapu obwodnicy Morawicy na drodze S73. – Ta dokumentacja to baza do ogłoszenia przetargów w systemie projektuj i buduj. Chcemy to zrobić w 2021 roku – dodaje nasza rozmówczyni.

Chodzi o przejście przez Kielce drogi ekspresowej S74 i odcinka Przełom/Mniów – Kielce Zachód, które znalazły się w limicie finansowym programu budowy dróg krajowych i autostrad. – Na tej samej drodze powstanie obwodnica Opatowa – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras.

Kończą się także prace nad koncepcją programową drugi obwodnicy Morawicy. Trwa również realizacja pierwszego etapu budowy drogi S73 o długości ponad czterech kilometrów. Kolejny zakłada budowę nowej drogi w nowym śladzie. Przetarg na odcinek o długości około czterech kilometrów ogłoszony zostanie w 2021 roku.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO