Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Fundusze na nowe miejsca w przedszkolach

poniedziałek, 04 września 2017 15:49 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

8 milionów dofinansowania otrzymały samorządy i organizacje pozarządowe na tworzenie nowych miejsc w przedszkolach. Unijne pieniądze pozwolą na realizację 13 projektów między innymi w Strawczynie, Stopnicy czy Radoszycach. Ich całkowita wartość wynosi przeszło 9,5 miliona złotych. W tym rozdaniu największa dotacja w wysokości około 1,5 miliona trafiła do miasta Kielce. Samorząd utworzy 180 nowych miejsc w przedszkolach przy Szkole Podstawowej 31 i 34.

- Mimo tego, że w ostatnim czasie powstało wiele jednostek zajmujących się wychowaniem przedszkolnym dosyć duża grupa dzieci nie korzysta z takich usług. Mowa o przeszło 20 procent dzieci. To pokazują diagnozy. Wiemy, jak przygotowanie przedszkolne jest potrzebne, jak rozbudza aspiracje edukacyjne i poznawcze u młodych ludzi. Dlatego warto realizować takie projekty - mówi marszałek województwa Adam Jarubas.

Unijne konkursy na dofinansowania projektów z zakresu opieki przedszkolnej są rozstrzygane osobno dla obszarów o najgorszym dostępie do usług publicznych i osobno dla Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego. Obejmuje on stolicę województwa i 11 okolicznych gmin

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO