Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[FOTO] Żołnierze przy pacjentach. Czterech terytorialsów opiekuje się zakażonymi koronawirusem

czwartek, 09 kwietnia 2020 13:20 / Autor: Michał Łosiak
Fot. ŚBOT
Michał Łosiak

Całodobową opiekę nad pacjentami chorymi na COVID-19 rozpoczęli żołnierze z 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wsparciem wojskowych zostało objęte izolatorium przy Szpitalu w Starachowicach.

W skład grupy weszło czterech żołnierzy – jeden lekarz oraz trzech ratowników medycznych. Będą oni sprawować opiekę na pacjentami zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2.

To nie jedyne działania świętokrzyskich terytorialsów zaangażowanych w walkę z COVID-19. – Wspieramy świętokrzyskie służby medyczne, również poprzez odciążanie personelu medycznego. W szesnastu placówkach medycznych na terenie Województwa Świętokrzyskiego, miedzy innymi w Kielcach, Czerwonej Górze, Sandomierzu, Staszowie, Morawicy, Ostrowcu Świętokrzyskim, Włoszczowie, Busku Zdroju, Skarżysku – Kamiennej, Jędrzejowie i Końskich nasi żołnierze mierzą temperaturę pacjentom przy wejściu do szpitali. Dostarczyliśmy również do szpitali w Kielcach oraz Starachowicach środki do dezynfekcji oraz respiratory – mówi st. szer. Daniel Woś, rzecznik prasowy jednostki.

Każdego dnia w bezpośrednie działania zaangażowanych jest blisko cztery tysiące żołnierzy WOT w całym kraju. Kolejnych blisko 22 tyiące pozostaje w podwyższonej, 12-godzinnej gotowości do działania.

(Fot. ŚBOT)

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO