Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[FOTO] Nowi funkcjonariusze w szeregach świętokrzyskiej policji

wtorek, 29 września 2020 09:21 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj 32 mundurowych ślubowało na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i otrzymało legitymacje służbowe. Wśród nowoprzyjętych policjantów są cztery kobiety.

Ślubowanie odbyło się na placu apelowym przy ulicy Kusocińskiego. Legitymacje wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach, nadinspektor Paweł Dzierżak.

- Nowych funkcjonariuszy czeka szkolenie zawodowe, podczas którego będą zdobywać wiedzę teoretyczną i praktyczną, między innymi z zakresu przepisów prawa czy taktyk i technik interwencji. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie – wyjaśnia Damian Janus z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Nowi policjanci będą pracować między innymi w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach, Komendzie Miejskiej Policji w Kielcach i Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Od początku roku do służby wcielono już 97 osób.

Kandydat do służby w policji musi posiadać polskie obywatelstwo, nieposzlakowaną opinię, nie może być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, musi korzystać z pełni praw publicznych i posiadać co najmniej średnie wykształcenie. Osoby zainteresowane podjęciem służby w policji, powinny osobiście złożyć odpowiednie dokumenty w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przy ul. Seminaryjskiej 12. Składać dokumenty można poniedziałku do środy, w godzinach od 9 do 13, w pokoju nr 15.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO