Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

[FOTO] Dzień bez ofiar na drogach. Policja prowadzi akcję EDWARD

czwartek, 26 września 2019 12:34 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Trwa Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Świętokrzyscy policjanci w całym naszym województwie edukują, przypominają i zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców. Celem akcji jest zero ofiar i ciężko rannych osób.

Projekt EDWARD – European Day Without a Road Death prowadzony jest w całej Europie. – Chcemy przez cały dzień edukować, przypominać i zwracać szczególną uwagę na osoby popełniające wykroczenia, które mają wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czyli przekroczenie prędkości, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, rozmowa przez telefon i niezapinanie pasów bezpieczeństwa – mówi podkomisarz Mariusz Bednarski, ekspert Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Funkcjonariusz wymienił także główne „grzechy” kierowców. – To nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa, ale przede wszystkim wsiadanie za kierownice pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że ważne jest również nasze zachowanie, bo każda informacja o pijanym kierowcy może uratować komuś życie – dodaje podkomisarz Bednarski.

W ubiegłym roku akcja w województwie świętokrzyskim zakończyła się sukcesem – tego dnia nie odnotowano wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Projekt Edward to działania organizowane pod patronatem Europejskiej Organizacji Policji Ruchu Drogowego TISPOL od 2016 roku.

W 2018 roku na polskich drogach zginęło 2862 osoby.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO