Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Festiwal Muzyki Tanecznej z obostrzeniami

wtorek, 28 lipca 2020 16:05 / Autor: Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Zenon Martyniuk, Weekend, Ronnie Ferrari oraz Dr. Alban to tylko część wykonawców, którzy wystąpią podczas Festiwalu Muzyki Tanecznej, ósmego sierpnia na kieleckiej Kadzielni. Impreza zorganizowana we współpracy z TVP będzie w tym roku wyglądała nieco inaczej ze względu na obostrzenia sanitarne.

To będzie już trzecia edycja Festiwalu Muzyki Tanecznej w Kielcach. Pierwsze dwie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno publiczności zgromadzonej na widowni, jak i tej przed telewizorami.

– W ubiegłym roku oraz dwa lata temu festiwal był dwudniowy, w tym roku wydarzenie będzie jednodniowe, jednak widzowie TVP obejrzą je zarówno w sobotę, jak i niedzielę, ponieważ emisja zostanie będzie podzielona na dwie części – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

– Cały czas musimy pamiętać, że w Polsce obowiązuje stan epidemii i w związku z tym koncerty i festiwale nie mogą się odbywać z pełną widownią. Odstępy między osobami będą wyznaczone przy pomocy specjalnych balonów,  tak jak się to dzieje podczas innych koncertów, które możemy obserwować w telewizji. Podczas wydarzenia będzie obowiązek zakrywania ust i nosa, a przed wejściem na obiekt - dezynfekcji rąk – dodaje rzecznik.

Koncert będzie transmitowany w Programie Drugim Telewizji Polskiej. – W tym roku losy festiwalu warzyły się do ostatniej chwili, jednak wszystko się udało. Niewątpliwie wydarzenie bardzo udanie promuje nasze miasto na arenie zarówno polskiej, jak i międzynarodowej  – zaznacza rzecznik.

Koncert rozpocznie się o godzinie dziewiętnastej, ósmego sierpnia i pierwszą jego część obejrzymy w TVP 2 na żywo, natomiast druga zostanie wyemitowana kolejnego dnia. Ubiegłoroczną transmisję wydarzenia obejrzało około pięć milionów widzów.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO