Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»O numerze 112 - dyskusja i edukacja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

O numerze 112 - dyskusja i edukacja

11 lutego 2019 / Tekst

W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie edukacyjne dla najmłodszych mieszkańców regionu z okazji obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego. Cennych porad udzielili funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz ratownicy medyczni.

-To jest podstawa aby edukację zaczynać od najmłodszego pokolenia. Od kilku lat prowadzimy takie spotkania i cieszą się one niezwykłym zainteresowaniem. W tym roku zgłosiło się zdecydowanie więcej  szkół niż byliśmy w stanie pomieścić w budynku urzędu - powiedziała wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. -Już na wstępie dzieciaki udowodniły, że doskonale wiedzą czym jest numer 112 i mamy nadzieję, że będą tę wiedzę przekazywać dalej - uzupełniła wojewoda.

Spotkanie było okazją do przekazania wiedzy nie tylko na temat prawidłowego wykorzystania numeru 112 ale też zachowania się w sytuacjach kryzysowych. -Przekazaliśmy najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie pożaru. Promowaliśmy także akcję "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa" , jest to kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla -  mówił st. bryg. Robert Sabat, zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Podkomisarz Mariusz Bednarski, zwrócił uwagę na to, że właśnie dzieci bardzo często wybierają numer alarmowy. -Musimy stawiać na edukację dzieci w tym temacie, bo niejednokrotnie widzimy, że najmłodsi doskonale przyswajają tą bardzo cenną wiedzę. Bardzo często z doniesień medialnych słyszymy, że kilkuletnie dziecko uratowało komuś życie - zaznaczył funkcjonariusz.

Około 60 procent zgłoszeń pod numer alarmowy 112 to alarmy fałszywe. W ubiegłym roku operatorzy w sumie odebrali w naszym regionie około 447 tysięcy zgłoszeń.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna