Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Dzisiaj maturzyści poznają wyniki tegorocznego egzaminu dojrzałości

wtorek, 11 sierpnia 2020 09:52 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Dzisiaj (11 sierpnia) maturzyści poznają wyniki napisanego w czerwcu egzaminu dojrzałości. Uczniowie z województwa świętokrzyskiego mogą je sprawdzić na stronie łódzkiej OKE.

Na wyniki tegorocznej matury czeka blisko dziewięć tysięcy osób z regionu. Zdadzą ją ci, którzy otrzymają co najmniej trzydzieści procent punktów z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego.

Aby uzyskać świadectwo dojrzałości, absolwenci musieli również przystąpić w czerwcu do egzaminu z dowolnego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. I choć minimalny próg uzyskanych punktów nie został w tym przypadku określony, to ich liczba może okazać się kluczowa przy wyborze wymarzonego kierunku studiów.

Tegoroczni maturzyści mogą sprawdzić swoje wyniki bez wychodzenia z domu. W przypadku uczniów z województwa świętokrzyskiego wystarczy wejść na stronę łódzkiej OKE, a następnie w zakładce „uczeń” wpisać swój numer PESEL i hasło otrzymane od dyrekcji szkoły, w której egzamin był zdawany.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO