Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dzielnicowi nagrodzeni w plebiscycie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dzielnicowi nagrodzeni w plebiscycie

Świętokrzyskie / 07 grudnia 2017 / Tekst

Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego wskazali tych policjantów, którzy są szczególnie oddani lokalnej społeczności. Rozstrzygnięty został plebiscyt „Przyjazny Dzielnicowy”, do którego kandydatów mogły zgłaszać osoby fizyczne, instytucje czy organizacje pozarządowe. Do nagród społeczeństwo nominowało 55 dzielnicowych. Najlepszą piątkę wskazała komisja konkursowa.

Aspirant Anna Dulemba z KPP w Skarżysku-Kamiennej i młodszy aspirant Mariola Marszałek z KPP w Staszowie. To dwie policjantki, które otrzymały wyróżnienia w plebiscycie. Prócz tego przyznane zostały trzy główne nagrody dla dzielnicowych. Trzecie miejsce zajął starszy sierżant Łukasz Bukała z KMP w Kielcach, drugie starszy sierżant Tomasz Krężołek, również z kieleckiej komendy. Na pierwszym stopniu podium stanął aspirant sztabowy Stanisław Patrzykąt z KPP w Końskich.

Celem plebiscytu jest wskazanie dzielnicowych, którzy zdaniem społeczności wykazują się szczególnym zaangażowaniem w lokalne sprawy, rzetelnością w rozwiązywaniu ludzkich problemów. - Chcieliśmy sprawdzić, jak dzielnicowi naszego województwa radzą sobie w praktyce. Takim sprawdzianem jest odbiór społeczny ich działań. Zgłaszający kandydatów do plebiscytu podawali przykłady świadczące o skuteczności dzielnicowych - wyjaśniał nadkomisarz Mariusz Kowalski z Komendy Wojewódzkiej Policji.

Laureat głównej nagrody w plebiscycie aspirant sztabowy Stanisław Patrzykąt działa na terenach wiejskich w okolicach Końskich. Ceniony jest za działalność dobroczynną. - Lubię pomagać słabszym, biednym, potrzebującym wsparcia. Na moim terenie działają przedsiębiorcy, którzy mają dobre serca i zasobne portfele. Mówiąc brzydko, wykorzystuję ich pomagając ludziom. Nie wszyscy lubią policjantów, bo czasem wlepiają mandaty. Dziś policja się zmienia i skupia się także na wspieraniu ludzi. Niesienie pomocy to również mój cel – zapewniał aspirant sztabowy Stanisław Patrzykąt.

Plebiscyt został zorganizowany jako część programu „Nasz dzielnicowy”. To cykl szkoleń, które mają przystosować policjantów do pracy w terenie. - Koncepcja nowej służby dzielnicowego polega na tym, żeby sam funkcjonariusz podczas obecności w terenie potrafił dostrzec problemy trapiące mieszkańców i starał się pomóc. Czasem dzielnicowy sam sobie nie poradzi, ale te szkolenia były po to, by dać policjantom kompetencje i wiedzę o tym, do jakich instytucji powinien zwrócić się o wsparcie - mówił inspektor Dariusz Augustyniak, komendant wojewódzki policji.

Dodatkowe kursy dla policjantów zorganizowało Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki. Wzięli w nich udział wszyscy świętokrzyscy dzielnicowi. - Teraz dzielnicowi mają więcej czasu na pracę z ludźmi. Dlatego też potrzebne im są dodatkowe umiejętności, czyli warsztat pracy dzielnicowego. Chodzi tu zarówno o umiejętności komunikacji z ludźmi czy wiedzę z zakresu profilaktyki uzależnień i zjawisk suicydalnych - mówiła Elżbieta Pryciak, prezes Stowarzyszenia.

W całym województwie świętokrzyskim pracuje 219 dzielnicowych.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna