Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Dzięki tym inwestycjom zaoszczędzą na energii. Gminy i Ochotnicze Straże Pożarne otrzymały ponad trzy miliony złotych

wtorek, 29 października 2019 12:59 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Nowe oświetlenie uliczne, ocieplenie hali sportowej i termomodernizacja strażnic OSP – na te projekty dwie gminy oraz strażacy-ochotnicy z naszego regiony otrzymali łącznie ponad trzy miliony złotych. Inwestycje mają przyczynić się do sporych oszczędności.

Nowym oświetleniem ulicznym będą cieszyli się mieszkańcy Działoszyc. W gminie wymienionych zostanie 1163 lamp na energooszczędne ze źródłem światła LED. – Będzie to dotyczyło terenu całej gminy. To dla nas duża korzyść finansowana, a dla mieszkańców poprawienie bezpieczeństwa. Obecnie oświetlenie jest stare i niekoniecznie się sprawdza, a zużywa dużo energii. Prace rozpoczną się w pierwszym kwartale przyszłego roku, a w tym rozpiszemy konkurs i wyłonimy wykonawcę – mówi burmistrz Stanisław Porada. Dofinansowanie otrzymane przez gminę to ponad 970 tysięcy złotych. Oszczędności mają sięgnąć 70 procent.

Beneficjentem jest również gmina Masłów, gdzie termomodernizacji poddana zostanie hala sportowa w Mąchocicach-Scholasterii i Szkoła Podstawowa w Brzezinach. – Pozwoli to na komfort pracy i nauki dzieci, ale również na zaoszczędzenie pieniędzy na inne inwestycje w gminie. Prace są wykonane na poziomie 80 procent – dodaje Monika Dolezińska-Włodarczyk, zastępca wójta gminy. Dofinansowanie wyniosło ponad 1,5 miliona złotych.

Z unijnego wsparcia skorzystają również Ochotnicze Straże Pożarne w Niemścicach i Łukawicy. Dzięki modernizacji instalacji gazowej, ociepleniu i montażu paneli fotowoltaicznych poprawiona zostanie efektywność energetyczna strażnic.

OSP DOFIn[1]

Umowy z beneficjentami podpisali: marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz wicemarszałek Renata Janik.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO