Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dożynki gminne w Bielinach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dożynki gminne w Bielinach

Bieliny / 10 sierpnia 2018 / Tekst

Występy artystyczne, tradycyjne przysmaki świętokrzyskie oraz zabawy dla najmłodszych będą towarzyszyć tegorocznym dożynkom, które odbędą się 15 sierpnia w Bielinach. Gwiazdą tegorocznego święta plonów będzie zespół "EGO".

Impreza rozpocznie się przy Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach, skąd o godzinie 13.40 wyruszy barwny korowód, który przejdzie na stadion sportowy. Tam o godzinie 14 zostanie odprawiona msza święta w intencji rolników. Po modlitwie sołectwa gminy Bieliny zaprezentują przygotowane przez siebie wieńce dożynkowe. Starostami tegorocznych dożynek będą Anna Soczomska z Napękowa oraz Rafał Kot reprezentujący sołectwo Huta Podłysica.

Podczas dorocznego święta plonów nie zabraknie występów zespołów i kapel działających na terenie gminy Bieliny. Na scenie pojawią się m.in. Emilia Chlewicka, Zuzanna Bera, Małgorzata Kałuża, „Małe Bielinianki”, „Makoszanki”, „Śwarne  Kakonianki”, „Echo Łysicy”, Kapela z Kakonina, Klaudia Cisak i Władysław Bąk, Wiktoria Gawron, Julia Zielińska oraz Orkiestra Dęta OSP w Bielinach. Ponadto umiejętności taneczne zaprezentuje formacja "Free-steps". W godzinach wieczornych ze sceny zabrzmią największe przeboje „Budki Suflera” w wykonaniu zespołu „Sufler”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „EGO”.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Będą karuzele, dmuchańce i malowanie buziek. Przez cały czas będzie można spróbować smakołyków, które będą mieć na swoich stoiskach Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas dożynek rozstrzygnięty zostanie także konkurs „Najładniejsza i bezpieczna posesja gminy Bieliny" w kategorii działka oraz gospodarstwo. Wydarzenie zakończy dyskoteka przy rytmach największych hitów ostatnich lat.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Organizatorami dożynek są wójt Gminy Bieliny, Centrum Tradycji Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach oraz sołtysi i rady sołeckie Gminy Bieliny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna