Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Dobre dźwięki z Ćmińska

czwartek, 29 grudnia 2016 10:44 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Dobre dźwięki i piękny cel. Tak najkrócej można opisać płytę „Kolędy i pastorałki z Ćmińska wybrzmiałe”, którą nagrali mieszkańcy parafii św. Trójcy i Matki Boskiej Szkaplerznej w Ćmińsku.

Aby powstała dobra płyta ze świątecznymi utworami, nie trzeba do jej nagrania angażować muzyków znanych z pierwszych stron gazet. Wystarczy zaangażowanie jakiejś społeczności i przyświecający twórcom wspólny cel. Najlepiej wiedzą o tym mieszkańcy parafii św. Trójcy i Matki Boskiej Szkaplerznej w Ćmińsku. – Udało się zaprosić do współpracy wiele różnych osób w różnych przedziałach wiekowych i reprezentujących różny stopień zaawansowania muzycznego. To między innymi dzieci ze scholi, zespół Kropelki czy Bobrzanki – powiedziała nam Renata Fert, wiceprezes Stowarzyszenia Aktywny Ćmińsk, które wspólnie z proboszczem miejscowej parafii podjęło się realizacji przedsięwzięcia.

Jest też wspólny, szczytny cel. To pomoc, jaką mieszkańcy Ćmińska chcą okazać pewnej rodzinie. – Synowa jednej z członkiń naszego stowarzyszenia walczy z chorobą nowotworową. Ponadto jedno z jej dzieci wymaga stałej opieki. Rodzinie nie starcza pieniędzy na życie. Chcemy im pomóc i dlatego dochód ze sprzedaży przekażemy właśnie im – zaznaczyła Renata Fert. Realizacji tego celu służyć będzie również koncert z udziałem wykonawców, którzy wzięli udział w nagraniu płyty. Odbędzie się on 6 stycznia, czyli w Święto Trzech Króli. – Chcemy zgromadzić na nim jak najwięcej mieszkańców, byśmy mogli wspólnie spędzić czas, pokolędować, ale też i pokwestować – dodała wiceprezes stowarzyszenia Aktywny Ćmińsk.

Płytę "Kolędy i pastorałki z Ćmińska wybrzmiałe" można kupić po Mszy świętej w kościele w Ćmińsku. Będzie ją można zdobyć słuchając Radia eM Kielce

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO