Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Dla większej aktywizacji społeczeństwa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Dla większej aktywizacji społeczeństwa

Kielce / 07 sierpnia 2018 / Tekst

Ponad 38 milionów złotych na budowę i modernizację obiektów sportowych otrzymało województwo świętokrzyskie w ciągu ostatnich trzech lat z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki tym środkom powstało ponad sto obiektów sportowych, które mają służyć aktywizacji mieszkańców naszego regionu.

 

- Absolutnym fundamentem dla rządu Prawa i Sprawiedliwości jest sport dzieci i młodzieży. Nie możemy mówić o sukcesach w sporcie wyczynowym, jeśli nie zadbamy o naszą młodzież, o skuteczne, długofalowe i strategiczne inwestycje w tym zakresie - mówił minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, który przyjechał dzisiaj do Kielc w związku z otwarciem mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet do lat 18.

Minister podkreślił, że w latach 2016 do 2018 w ramach programu "KLUB" województwo świętokrzyskie otrzymało prawie trzy miliony złotych na dofinansowanie małych i średnich klubów sportowych, pokrycie kosztów pracy trenerów, zakup sprzętu sportowego i organizację zgrupowań sportowych. Pieniądze trafiły do około stu klubów. Podobna kwota została przeznaczona na program SKS, z którego korzysta w naszym województwie około 10 tysięcy dzieci.

- Niezwykle ważną dla nas kwestią jest inwestycja w infrastrukturę sportową. W latach 2016 do 2018 na terenie województwa świętokrzyskiego zostanie zmodernizowanych i zbudowanych 107 różnego rodzaju obiektów sportowych począwszy od małych boisk poprzez pływalnie i otwarte strefy aktywności aż po duże hale sportowe. Ta w Kielcach otrzyma dofinansowanie na poziomie 7 milionów złotych - powiedział minister Bańka.

W latach 2016 do 2018 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na budowę i modernizację obiektów sportowych na terenie województwa świętokrzyskiego łącznie ponad 38 milionów złotych. W skali kraju kwota ta wyniesie ponad 516 milionów złotych.

Województwo świętokrzyskie uczestniczy również aktywnie w programie OSA czyli Otwartych Stref Aktywności. W ramach tego programu w naszym regionie powstanie około 80 obiektów o charakterze multipokoleniowym i wielorodzinnym, z których będzie mógł skorzystać każdy bez względu na wiek.

- W latach 2016 do 2018 do klubów sportowych w naszym województwie w ramach programu "KLUB", SKS, Umiem pływać i innych popłynęło ponad 9 milionów złotych. Rekordzistą jest oczywiście miasto Kielce, które otrzymało ponad 3,5 miliona złotych. To zasługa wielu osób, przede wszystkim samych klubów, ale też prezydenta Wojciecha Lubawskiego, który jest otwarty na wydarzenia sportowe - uważa wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek. - To bardzo ważne, żeby młodzi ludzie mieli możliwość korzystania z zajęć w klubach jedno czy też wielosekcyjnych, poszukując swojego miejsca. Ale to jest możliwe tylko dzięki temu, że od maleńkich miejscowości, również w naszym województwie, do miejscowości powiatowych, miast i miasta Kielce wszystkie kluby sportowe sięgają po te środki i robią to skutecznie. Również infrastruktura sportowa, która się buduje w naszym województwie jest bardzo ważna, bo miejsce, w którym się ćwiczy powinno być na miarę XXI wieku - dodaje wojewoda.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba ubolewa nad tym, że nie wszystkie samorządy naszego województwa sięgają po środki z ministerstwa. - Statystyki, które przedstawił pan minister pokazują, że do naszego województwa wpłynęło dużo środków. Ale są takie gminy, w których samorządy po te pieniądze nie sięgały. To oznacza, że jeszcze nie wszędzie dzieci i młodzież mają dostęp do obiektów sportowych na wysokim poziomie. Myślę, że dzisiejsza obecność pana ministra w Kielcach zachęci te samorządy do tego, aby sięgać po te środki finansowe - powiedziała posłanka.  

 

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna