Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Darmowe badania i akcja edukacyjna

czwartek, 21 września 2017 12:53 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Do walki z rakiem szyjki macicy staje kielecka organizacja pozarządowa. W ciągu dwóch lat Stowarzyszenie PROREW wraz z partnerami chce wykonać bezpłatne badania cytologii u ponad 12 tysięcy kobiet.

W ramach projektu pod hasłem „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia” przewidziane są również spotkania edukacyjne zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. - Niezależnie od badań najpierw będą odbywały się spotkania, podczas których eksperci wytłumaczą na czym cytologia polega. Zdarza się, że kobiety boją się tego badania. Wydaje im się, że jest ono bolesne, że długo trwa a to są mity. Dlatego organizujemy spotkania edukacyjne w gminach. Chętne panie podwieziemy do ośrodka zdrowia, by wykonać cytologię. Zapewniamy bezpłatny transport w obie strony - mówi przedstawicielka organizatorów akcji Monika Rosmanowska.

Projekt „Jestem kobietą, więc idę. Cytologia” jest skierowany do kobiet w wieku od 25 do 59 lat, które mieszkają w Kielcach lub 11 okolicznych gminach. Spotkanie inaugurujące projekt odbędzie się 26 września o godzinie 15 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nowinach. O terminach spotkań informacyjnych w poszczególnych gminach organizatorzy na bieżąco będą informowali.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO