Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Co dały nam pieniądze unijne? W weekend finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich

czwartek, 24 września 2020 13:24 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Koncerty, wejścia na żywo, wirtualne spacery, warsztaty i spektakle. Takie atrakcje zostały zaplanowane na finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich on-line, który odbędzie się w najbliższy weekend. W wydarzenie właczyło się kilkanaście instytucji z naszeego regionu.

Akcja rozpocznie się w piątek, 25 września o godzinie 12, a zakończy w niedzielę, 27 września o godzinie 20.30. Podczas niej będzie można zwiedzić wirtualnie wszystkie zakątki Polski i przekonać się, jak wiele dzieje się za sprawą Funduszy Europejskich. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane w specjalnym oknie na stronie https://dniotwarte.eu/

W województwie świętokrzyskim w akcję włączyło się 16 instytucji, m.in. Regionalne Centrum Naukowo - Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Kompleks Świętokrzyska Polana, Muzeum Wsi Kieleckiej, Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej, Gmina i Miasto Busko - Zdrój, Zamek Królewski w Chęcinach, Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Filharmonia Świętokrzyska, Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej, Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim i Rezerwat Krzemionki.

Polska jest jednym z liderów we wdrażaniu funduszy unijnych. W ciągu 16 lat zostało zrealizowanych ponad 260 tysięcy różnych inwestycji.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO