Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Była posłanka idzie do ministerstwa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Była posłanka idzie do ministerstwa

31 lipca 2017 / Tekst

Stanowisko doradcy wicepremiera i ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina zajmie Renata Janik. Była posłanka Platformy Obywatelskiej i nowa członkini partii Polska Razem pracę w ministerstwie rozpocznie w ten wtorek 1 sierpnia.

- Jestem społecznikiem i kocham pracę. Mamy dwie uczelnie z tradycjami, czyli Politechnikę Świętokrzyską i Uniwersytet Jana Kochanowskiego, więc będę miała co robić w ministerstwie. Oczywiście bardzo istotny będzie dla mnie region świętokrzyski, ale i ustawa reformująca szkolnictwo wyższe. Cały czas trwają nad nią prace – mówiła Renata Janik w rozmowie z reporterem Radia eM Kielce.

Renata Janik do Platformy Obywatelskiej przystąpiła w lutym 2007 roku. Jak sama wspomina, w tamtym momencie to ugrupowanie było raczej „partią środka”, które z biegiem lat stawało się coraz bardziej lewicowe. To był jeden z powodów rezygnacji z członkostwa.

- Platforma Obywatelska, do której wstępowałam była partią, gdzie dla każdego było miejsce. Będąc w PO większość ludzi postrzegało mnie, jako osobę konserwatywną i pasującą bardziej do prawicy. Nie jest tajemnicą, że moja współpraca z byłym zarządem niestety nie układała się najlepiej – komentowała Renata Janik.

Po nieuzyskaniu mandatu poselskiego w ostatnich wyborach parlamentarnych Renata Janik pracowała jako dyrektor w jednym z departamentów Urzędu Marszałkowskiego. W pierwszej połowie 2016 roku rozstała się z PO. W lipcu zakończyła współpracę z urzędem i weszła w skład członków partii Polska Razem. Teraz będzie także doradzała ministrowi nauki i szkolnictwa wyższego.

Była posłanka w rozmowie z Radiem eM Kielce powiedziała, że Jarosława Gowina, lidera partii Polska Razem, a w latach poprzednich również działacza Platformy Obywatelskiej poznała już wcześniej. Renata Janik stwierdziła, że minister nauki i szkolnictwa wyższego, podobnie jak ona, ma konserwatywne poglądy.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna