online button
Jesteś tutaj:Radio eM»REGION»Budżet województwa czeka na głosowanie
online button
online button

WIADOMOŚCI ŚWIĘTOKRZYSKIE

Budżet województwa czeka na głosowanie

14 grudnia 2017 / Tekst

Ponad 688 milionów dochodów i 763 miliony wydatków. Tak wyglądają podstawowe dane projektu budżetu województwa na kolejny rok. Najwięcej pochłoną przedsięwzięcia związane z transportem i łącznością – aż 453 miliony złotych. Inwestycje na drogach wojewódzkich pochłoną w sumie 362 miliony.

Wśród ważnych pozycji stanowi także oświata, ochrona zdrowia a także kultura i ochrona dziedzictwa narodowego. W kolejnych miesiącach budżet będzie musiał udźwignąć remonty czy rozbudowy instytucji kultury oraz organizację ważnych imprez. - W przypadku kultury to będzie dobry rok. Łącznie zaplanowaliśmy kwotę 37milionów złotych na inwestycje i bieżącą działalność. W budżecie zaznaczyliśmy rezerwę blisko 500 tysięcy złotych na wydarzenia z okazji 20-lecia województwa świętokrzyskiego i 100-lecia odzyskania niepodległości - mówi Jacek Kowalczyk, szef departamentu urzędu marszałkowskiego odpowiedzialnego za kulturę.

Projekt budżetu pozytywnie zaopiniowała Komisja Budżetu i Finansów. Następnie plan dochodów i wydatków trafi na sesję budżetową, która odbędzie się 21 grudnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna