Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Bruksela bliżej, niż kiedykolwiek

poniedziałek, 27 lutego 2017 13:38 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Politechnika Świętokrzyska dołączyła do programu Ambasador Karier w Unii Europejskiej. Co to oznacza dla studentów kieleckiej uczelni?

Choć Brukselę od Kielc dzieli ponad 1300 kilometrów, to w dobie szybkiego Internetu i coraz powszechniejszej znajomości języków obcych nie jest miejscem nie do zdobycia dla kieleckich studentów. Ma to udowodnić program Ambasador Karier w Unii Europejskiej. – Dla naszego społeczeństwa praca w instytucjach UE wydaje się czymś raczej nieosiągalnym. Dzieje się tak, ponieważ obrasta to mitami związanymi z polityką. Tymczasem Unia to szereg instytucji o różnym profilu działalności, niezwiązanych często zupełnie z polityką. Ambasador powinien odczarowywać te mity, abyśmy mieli większą świadomość, na temat tego, na czym polega praca w tych jednostkach – mówi Bartłomiej Zarzycki, kierownik Akademickiego Centrum Kariery na Politechnice Świętokrzyskiej.

W ramach programu, w każdej z uczestniczących w nim szkół wyższych zostanie wybrany jeden ambasador. Zadaniem ich wszystkich ma być przede wszystkim pośredniczenie między studentami, a instytucjami unijnymi w procesie rekrutacyjnym. – Będą odpowiedzialni za promowanie możliwości zatrudnienia w instytucjach Unii Europejskiej. Ich rola nierzadko sprowadzi się do bycia punktem informacyjnym. Powinni ponadto doskonale znać zapotrzebowanie kadrowe Unii w odniesieniu do profilu studentów – dodaje Zarzycki.

Politechnika Świętokrzyska jest jedyną uczelnią w naszym województwie, która uczestniczy w tym programie. Oznacza to więc, że absolwenci kieleckich uczelni mogą mieć bliżej do pracy… również tej w Brukseli.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO