Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

REGION

Będzie nowy skład Młodzieżowego Sejmiku Województwa

wtorek, 02 czerwca 2020 16:02 / Autor: Beata Kwieczko
Fot. Urząd Marszałkowski
Beata Kwieczko

Zakończył się nabór do drugiej kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Będzie w niej zasiadać 33 osoby.

O tym, kto ostatecznie został rekomendowany do Młodzieżowego Sejmiku zadecydowała Kapituła złożona z dziewięciu młodzieżowych radnych poprzedniej kadencji, którzy nie ubiegali się o ponowny mandat radnego. Młodzi radni wskazali w głosowaniu nazwiska 33 swoich następców.

Do Kancelarii Sejmiku wpłynęło 51 zgłoszeń, z których cztery nie spełniły wymogów formalnych. - Swoich kandydatów zgłosiły młodzieżowe rady gmin i miast z terenu województwa świętokrzyskiego, samorządy uczniowskie i studenckie oraz organizacje pozarządowe pracujące z młodzieżą lub na jej rzecz. Najmłodszy kandydat na radnego miał 15 lat, zaś najstarszy 23 lata. To osoby z różnym doświadczeniem i pomysłami, aktywnie działający w swoich środowiskach, którzy chcą zaangażować swój czas i energię w pracę na rzecz regionu - mówi Julia Dziuba, wiceprzewodnicząca Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego i przewodnicząca kapituły.

Listę radnych musi zatwierdzić jeszcze zarząd województwa świętokrzyskiego. Druga kadencja będzie trwać dwa lata, a sesje i posiedzenia komisji będą odbywać się stosownie do potrzeb, lecz nie rzadziej niż raz na kwartał.

Młodzieżowy Sejmik ma charakter inicjatywny, wnioskodawczy i konsultacyjno-doradczy dla organów samorządu województwa świętokrzyskiego. Jego formuła działania zbliżona jest do funkcjonowania sejmiku wojewódzkiego.

Nowy numer!
40/2020 40/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO